0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

İleri Sürüş Teknikleri (Otomobil)

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

Skidcar Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri ( Anti skid ) ve daha performanslı araç kullanma yeteneklerinizi artıracak teknikleri içeren İleri Sürüş Teknikleri Eğitiminden oluşan 2  basamaklı bir eğitimdir.

Not: Ambulans şoförü olmak istiyorsanız Ambulans İleri Sürüş Eğitimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitimde Skid Car adı verilen özel donanımlı eğitim araçlarımız ve katılımcı aracı   kullanılmaktadır. Sürücülerin kendi limitlerini ve araçlarının dinamiklerini öğrenmeleri bakımından kendi araçları ile eğitime katılmaları tavsiye edilir ancak kendi aracınız ile katılamadığınız durumlarda ücreti mukabilinde eğitimde kullanacağınız araç da temin edilebilmektedir.

Skidcar Eğitim Araçlarımızdan bir örnek.
Fotoğraf: Skidcar Eğitim Araçlarımızdan biri

(Eğitimdeki Kayma-Savrulma, Yağmurlu, Karlı ve Buzlu zeminlerde direksiyon hakimiyeti sağlama  gibi  risk içeren istasyonlar, firmamıza ait özel donanımlı skidcar eğitim aracı ile yapılmaktadır. Diğer egzersizlerde, Dar alan geçişleri, Optik yanılma, Frenleme teknikleri, Slalom ve Engelden kaçış gibi  az risk içeren istasyonlarda katılımcı kendi aracını kullanmaktadır.)

Skidcar nedir? Skidcar sistemi, sürücülere düşük süratlerde araçların ıslak, buzlu, karlı ve mıcırlı gibi riskli zeminlerde araç kullanım deneyimi yaşatan, elektro-hidrolik bir cihazdır. Skidcar donanımı araçların şasesine bağlıdır ve eğitmen tarafından anlık olarak kumanda edilebilir. Bu sayede sürücülerin anlık gelişecek riskli kayma ve savrulma durumlarında doğru tepkileri sınanır ve deneyim kazanması sağlanır.

EĞİTİM SÜRESİ : 1 Gün içerisinde 7 saattir.

3 Saat görsel içerikli Teorik eğitim  ve  4 saat  Pratik eğitim şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Eğitim sonunda katılımcılara Skidcar Güvenli ve Defansif sürüş teknikleri belgesi ve İleri sürüş teknikleri belgesi olmak üzere 2 farklı belge düzenlenmektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi randevusu alarak eğitime katılım sağlayabilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir. Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır. Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için, değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan savrulma , istasyonlarının haricinde, virajlarda ağırlık transferinin sürüşe etkileri, frenleme teknikleri ,durma mesafeleri, daralan tünel geçişleri, , optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile araçlarında bulunan güvenlik sistemlerinin pratiği de yaptırılmaktadır.

Fotoğraf: ileri sürüş teknikleri eğitimi

1. Skidcar Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi

3 temel amacı bulunmaktadır. Bunlardan ilki sürücülere güvenli ve defansif sürüş tekniklerini öğretmek ve önemini anlatmak, diğeri trafikte yapılan hataları güvenli bir ortamda uygulamalı olarak göstermek ve kişisel becerilerin gelişmesini sağlamak, bir diğeri ise farklı zeminlerde araç kullanma yeteneğini artırmak ve oluşabilecek kazaları önlemektir.

Eğitim dahilinde sürücülere kaygan zeminlerde daha hızlı değil, nasıl daha güvenli araç kullanılacağı öğretilmekte ve sürücülere, olabilecek kazalardan korunmak için defansif/savunma sürüş teknikleri anlatılmaktadır.

2. İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir.

Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır.

Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için,

Değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan savrulma, fren, engelden kaçma, dar alan hızlı geçişleri, optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile bu güvenlik sistemlerinin pratiği yaptırılmaktadır.

Eğitim randevusu almak için arayın; 0216 490 01 39

Sorularınız

İleri Sürüş Teknikleri eğitimleri hangi şehirlerde veriliyor?

İleri Sürüş Eğitimleri, Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Erzurum, Sivas, Balıkesir, Çanakkale, Mersin, Trabzon gibi diğer illerde de talep oldukça eğitimler verilmektedir.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Irak, Kuzey Irak gibi ülkelerde de yurtdışı ileri sürüş teknikleri eğitimlerimiz verilmektedir.

İleri Sürüş Teknikleri ile ilgili diğer sorularınız?

İleri sürüş teknikleri eğitimi ile ilgili sorularınız varsa “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasını ziyaret edebilir ya da iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

İleri Sürüş Eğitimi Fotoğrafları

KATILIMCI YORUMLARI - 18 YORUM

 1. Muhammet Geçkin dedi ki:

  Hocalarıma çok teşekkürler, eğitimi Ocak ayında değerli akademi hocalarımdan aldım . Onlarada söylemiştim biz gerçekten daha önceden araba kullandığımızı sanıyormuşuz. İlginize teşekkür ederim, hocalarıma ve müdürümüze selamlar

 2. Mustafa dedi ki:

  Ne zaman Aralık lı alınıyor sınavları ne zaman

  1. İletişim kurarak rezervasyon yaptırabilirsiniz, size en uygun tarih verilecektir.

   1. Aşkın Çırpan dedi ki:

    Ben orman, arazöz şoför uyum yani büyük özel donanımlı yangın aracı bunun için kurumdan eğitim aldım ama sizden de almak istiyorum mümkün mü

 3. Samet dedi ki:

  Ücret ve ders gün saatlerimiz nasıl bilgi alabilirmiyim

  1. 0216 490 01 39 numaralı telefondan iletişim kurarak detaylı bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 4. Yılmaz dedi ki:

  Ben daha önce almış olduğum eğitim sertifikasına nasıl ulaşabilirim acaba?

 5. Ayaz dedi ki:

  Hocam ambulans şoförlüğü için ileri sürüş teknikleri belgesi veriyor musunuz ??

 6. Nilay dedi ki:

  merhaba lar instagramdaki hikayedeki promosyonda %indirimli egitim indiriminden yararlanmak istiyorum. Beni fiyat ve egitimler icin bilgilendiriemisiniz lutfen. Direksiyon usta ogreticisiyim

 7. Hamza Özkan dedi ki:

  Merhaba nilay hocam bende mersinde sürücü kursunda çalışıyorum ileri sürüş teknikleri uzmanlık belgesini almak istiyorum ileri zaman da kendi aracımla şehir trafiginde ileri sürüş teknikleri ve güvenilir sürücü davranışları eğitimi vermek çok istiyorum yardimci olursanız çok teşekkür ediyorum sayın hocam .

 8. Sevim öncü dedi ki:

  Aracimla yağmurda kaydım… Eğtim almak istiyorum… Fiyatı nedir acaba

  1. Merhaba, ileri sürüş teknikleri ve anti skid eğitimi randevusu almak için arayın lütfen; 0216 490 01 39

 9. Menüş Tunç dedi ki:

  Fiyat nedir ileri sürüş eğitimi

  1. Türk Sürüş Akademisi dedi ki:

   Lütfen telefon ya da eposta ile iletişime geçiniz.

 10. Feride Abalı dedi ki:

  İleri sürüş teknikleri için eğitim almak istiyorum İzmir’den katılım sağlayabilirim

  1. reza khalatsani dedi ki:

   merhhabalar,scania otomobil eğitimleri sizde var mı? ne kadar sürer eğitim! bi de fiyatı öğrenebilir miyim?

 11. Kenan tatlı dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin İzmir’de eğitim veriyormusunuz

 12. Berkay dedi ki:

  Yaşım 16 Ankaradaki eğitim yeriniz de ileri sürüş tekniği eğitimin alabilir miyim?

BİR YORUM YAZIN

Bu eğitim hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?