0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anti Skid Eğitimi (Otomobil)

Anti Skid eğitimi, Skid Car adı verilen özel donanımlı eğitim aracı ile trafiğe kapalı özel eğitim alanında yapılmaktadır. Eğitimde, araç içerisindeki bulunan eğitmen elindeki kumanda ile araca monte edilmiş olan elektro mekanik ve hidrolik motoru devreye sokarak aracın lastiklerinin yere tutunma oranlarını değiştirebilmektedir. Bu şekilde karlı, buzlu ve yağmurlu zemin koşullarını araçtan inmeden yaratarak aracın önden veya arkadan savrulma olgularını gerçekleştirmektedir.

Eğitim İçeriği

Eğitim Süresi: 1 Gün / 4 Saat (Teorik/Pratik)
Belge: Eğitim sonunda katılımcılara SkidCar (Anti Skid) Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri belgesi verilmektedir.

Eğitimde Skidcar adı verilen özel donanımlı eğitim araçlarımız ve katılımcı aracı   kullanılmaktadır. Anti Skid eğitiminde,  sürücüler kaygan zeminlerde aracın savrulma olgularına karşı aracın direksiyon hakimiyetini sağlamayı ve  doğru zamanda doğru tepkileri vermeyi öğrenmektedirler,  ( Eğitimdeki kayma-savrulma gibi  risk içeren istasyonlar, firmamıza ait skidcar eğitim aracı ile yapılmaktadır.

  Anti skid eğitim programında sürücülere kazandırmak istediğimiz 2 temel prensip bulunmaktadır.

• Ani gelişen durumlarda Kişisel sürüş becerilerini test etmelerini ve geliştirmelerini sağlamak.
• Farklı kayganlıktaki zeminlerde araç kullanma yeteneğini arttırmak ve buna bağlı kazaları önlemek…

Eğitimlerde sürücülere nasıl daha güvenli araç kullanılabileceği öğretilmekte ve olabilecek kazalardan korunmak için defansif/savunma sürüş teknikleri anlatılmaktadır.