0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

İleri sürüş teknikleri hocası

İleri sürüş teknikleri hocası yani daha doğru bir terim olan ileri sürüş teknikleri eğitmeni sürücülere güvenli ve ileri sürüş tekniklerini aktaracak bilgi ve deneyime sahip, lisanslı ve konusunda uzman kişilerdir.

İleri sürüş eğitmenleri standart direksiyon hocalarından ya da ehliyet kursunda görevli direksiyon usta öğreticilerden farklı olarak bu konuda uzmanlığı olan kişiler olmalıdır.

Bir sürüş akademisi firmasından eğitim alan bir çok kişi eğitim belgeleriyle kendini ileri sürüş teknikleri hocası / uzmanı / eğitmeni olarak tanımlamakta ancak bu tamamen ileri sürüş teknikleri hocası arayan ve eğitim almak isteyen kişileri yanıltmaktadır. Zira sahip oldukları belgeler yalnızca eğitime katıldıklarını gösteren belgeler olmakla birlikte onlara bir eğitmenlik statüsü getirmemektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitmeni nasıl olunur?

Eğitmen olabilmek için öncelikle en az B sınıfı ehliyet sahibi olmalı, Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından “Direksiyon usta öğreticiliği” sertifikasını almalı ve bununla birlikte uluslararası bir kurumdan İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri sertifikasına sahip olmalısınız.

Tüm bunların yanı sıra bu belgelerinizle bir sürücü akademisi firmasında stajyer olarak görev alarak firmanın referansıyla Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’ndan “Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitmeni” lisans almanız gerekmektedir.

Bu belge ile eğitimler vermeye başlayabilir, uzun süre tecrübe edindikten sonra sektörde ileri sürüş teknikleri uzmanı olarak anılmaya başlayabilirsiniz.

KATILIMCI YORUMLARI

Katılımcılarımız tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu eğitim hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?