0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ambulans İleri Sürüş Eğitimi

Ambulans İleri Sürüş Teknikleri eğitimi 112 ve özel sağlık firmalarının ambulans şoförü alımlarına katılmak isteyen sürücüler içindir. Eğitimde Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri ve İleri Sürüş Teknikleri eğitimi verilmektedir.

Eğitim İçeriği

İleri Sürüş Teknikleri eğitimi, Skidcar Güvenli ve Defansif Sürüş Eğitimi ( Anti skid ) ve daha performanslı araç kullanmayı içeren İleri Sürüş Teknikleri olmak üzere 2 basamaklı bir eğitimdir.

EĞİTİM SÜRESİ : 1 Gün içerisinde 7 saattir Teorik + Pratik eğitimdir
Eğitim sonunda katılımcılara İleri sürüş teknikleri (AST) belgesi verilmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir. Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır. Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için, değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan
savrulma , istasyonlarının haricinde, Virajlarda ağırlık transferinin sürüşe etkileri, frenleme teknikleri ,durma mesafeleri, daralan tünel geçişleri, ,optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile araçlarında bulunan güvenlik sistemlerinin pratiği de yaptırılmaktadır.

Bu Eğitim programının 3 temel amacı vardır ;

1- sürücülere güvenli ve defansif sürüş tekniklerini öğretmek ve önemini anlatmak,
2- trafikte yapılan hataları ve sonuçlarını trafiğe kapalı ve güvenli bir ortamda
uygulamalı olarak göstermek ve kişisel becerilerin gelişmesini sağlamak,
3- Farklı kayganlıktaki zeminlerde araç kullanma yeteneğini artırmak ve
oluşabilecek kazaları önlemektir.

1. Otomobil Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi

3 temel amacı bulunmaktadır. Bunlardan ilki sürücülere güvenli ve defansif sürüş tekniklerini öğretmek ve önemini anlatmak, diğeri trafikte yapılan hataları güvenli bir ortamda uygulamalı olarak göstermek ve kişisel becerilerin gelişmesini sağlamak, bir diğeri ise farklı zeminlerde araç kullanma yeteneğini artırmak ve oluşabilecek kazaları önlemektir.

Eğitim dahilinde sürücülere kaygan zeminlerde daha hızlı değil, nasıl daha güvenli araç kullanılacağı öğretilmekte ve sürücülere, olabilecek kazalardan korunmak için defansif/savunma sürüş teknikleri anlatılmaktadır.

2. İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

Otomotiv üreticileri, Sürüş sırasında yapılan hataları ve kontrol kayıplarını en aza indiren ABS, ESP gibi güvenlik ekipmanları ile donatılmış araçlar üretmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarının kullanımının, sürücülere tanıtılması ve güvenli bir ortamda pratik yaptırılması gerekmektedir.

Ülkemizde verilen yetersiz sürüş eğitimi, bununla beraber sürücülerin kişisel becerileri ile hareket ederek riskleri daha da arttırması, maddi ve geri dönüşü olmayan manevi kayıplara neden olmaktadır.

Sürücülerin güvenlik ekipmanlarının yeteneklerinden tam olarak yararlanmaları ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamak için,

Değişik yol tutunma şartları yaratarak engelden kaçma, virajda önden kayma ve arkadan savrulma, fren,engelden kaçma,dar alan hızlı geçişleri,optik yanılma manevraları ve slalom istasyonları ile bu güvenlik sistemlerinin pratiği yaptırılmaktadır.