0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

Uykusuzluk ve Yorgunluk Farkındalığı

Başka kaynaklarda “Uykusuzluk ve Yorgunlukla Mücadele” ismiyle telaffuz edilen fakat uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele etmek bir kenara bunun hakkında farkındalık artırıp doğru önlemlerin alınmasını sağlamak adına ismini bu şekilde değiştirmiş bulunuyoruz.

Uykusuzluk ve Yorgunluk Farkındalığı Eğitimi’nin amacı, uykusuzluk ve yorgunluğun sürücü üzerindeki olumsuzluklarına değinerek, Yorgun ve uykusuz araç kullanmanın getireceği riskler konusunda sürücülerin farkındalığını arttırmak ve bu konudaki yanlış düşüncelerini ve uygulamalarını değiştirmelerini sağlamaktır.

Bu eğitim sadece çalışanların değil aynı zamanda yöneticilerin de sorumluluklarının altını çizmektedir. Eğitim sonunda bu sorunun üstesinden gelebilmek için alınması gereken önlemleri her iki tarafında benimsemiş olması hedeflenmektedir.

Eğitim Süresi

1 Gün içerisinde 2 saat süren  görsel içerikli teorik eğitim  şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Eğitim sonunda katılımcılara Uykusuzluk ve Yorgunluk farkındalığı teknikleri belgesi düzenlenmektedir.

Eğitim İçeriği
  • Sürücü yorgunluğu ve uykusuzluğunun trafik güvenliğine etkisi
  • Direksiyon başında yorgunluk ve uyku belirtileri
  • Sürücü yorgunluğunu etkileyen faktörler
  • Uykusuzluğun sürüş performansı üzerindeki etkisi
  • Uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı kazaların en çok tehdit ettiği kişiler
  • Uykusuzluk ve yorgunluk sebebiyle meydana gelen kazaların ortak özellikleri
  • Alınacak önlemler ve öneriler
Kimler bu eğitimi almalı?

Uykusuzluk ve yorgunluk farkındalığı eğitimine daha çok risk grubunda olan uzun yol şoförleri, kamyon şoförleri ve her türlü ticari araç kullanan sürücülerle birlikte bu şirketlerin filo yöneticileri, bil fiil trafikte olan ve otomobil kullanan satış & pazarlama personeli ve bu personellere bağlı yöneticiler.

Sorularınız

İleri sürüş teknikleri eğitimi ile ilgili sorularınız varsa “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasını ziyaret edebilir ya da iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.