0 216 490 01 39
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yiğit Dedeoğlu kimdir?

Yiğit Dedeoğlu kimdir?

Yiğit Dedeoğluileri sürüş teknikleri ve yol güvenliği uzmanı. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği önlisans, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans ve İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi ve Yönetim yüksek lisans (master) mezunu olan Dedeoğlu, çocuk yaşlarda hobi olarak başladığı otomobil sporlarından sonra bunu iş olarak sürdürmeye karar verdi ve 2006 yılından itibaren sürüş teknikleri konusunda yurt içi ve yurt dışı kaynaklı eğitimler alarak kendini geliştirdi.

Türk Sürüş Akademisi kurucularından olan Dedeoğlu otomobil sporları tecrübesiyle aldığı eğitimleri birleştirerek bu çatı altında tüm Türkiye Emniyet Müdürlükleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Malzeme Transit Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve müsteşarlıklar başta olmak üzere kamu kurumlarında ve Türkiye’nin önde gelen özel firmalarında 70 binden fazla kişinin Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri eğitimi almasını sağladı. Üniversitelerde, kurum ve kuruluşlarda çeşitli seminerler verdi, yol güvenliği ile ilgili konuşmalar yaptı. Daha sonra İleri Sürüş Akademisi isimli sürücü akademisi ile yoluna devam etti.

2011 yılında Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği İstanbul temsilcisi oldu ve dernek ile birlikte ilkokullarda eğitim, çeşitli farkındalık çalışmalarına destek vererek, TV kanallarında konuşmacı olarak yer aldı.

2013 yılında Adalet Bakanlığı Hukuk ve Ceza Mahkemeleri adli bilirkişisi olarak görev almaya başladı.

2017 yılında karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu gibi intermodal taşımacılık yapan bir lojistik firmasında yönetici olarak çalışmaya başladı. Türkiye’de ilk olarak bir lojistik firmasına Sürücü Okulu açarak faaliyetler sürdürmeye devam etti.

Yiğit Dedeoğlu bugüne kadar Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Irak, Kazakistan, Almanya ve Belçika da olmak üzere binlerce sürücü yetiştirmiş ve bir çok organizasyonda kendisi ve ekibiyle yer almıştır.

Dedeoğlu son olarak Reuters‘dan gazetecilik eğitimi alarak, otomotiv gazetecisi olarak bir adım atmış ve kar amacı gütmeyen Habertrafik.com.tr internet gazetesini kurucusu olarak köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.

KATILIMCI YORUMLARI

Katılımcılarımız tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu eğitim hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?